Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pomidor gruntowy wysoki tigerella

Pomidor gruntowy wysoki Tigerella jest odmianą pomidora wysoką, o ciągłym typie wzrostu. Zalecane jest prowadzenie na jeden lub dwa pędy. Natomiast pozostałe pędy boczne systematycznie powinniśmy usuwać. Nadaje się zarówno do uprawy w gruncie jak i pod osłonami.

Ze względu na ciągły typ wzrostu roślina ta uprawiana w gruncie wymaga prowadzenia przy palikach. Pomidor tigerella jest często też nazywany czerwoną zebrą lub pomidorem tygrysim. Nazwy te pochodzą od charakterystycznego zabarwienia owoców.

Owoce wyglądają bardzo atrakcyjnie a wyżej wymienione nazwy przyjęły się ze względu na żółto - pomarańczowe paski na czerwonej barwie skórki pomidora tigerella. Co ciekawe charakterystyczne paski również pojawiają się na owocach, które jeszcze w pełni nie są dojrzałe. Sam owoc jest średniej wielkości. Miąższ słodki i bardzo smaczny.

Nadaje się zarówno do bezpośredniego spożycia jak i oczywiście ze względów dekoracyjnych do dekorowania potraw.

Nie tylko owoce ale również liście tej rośliny różnią się (choć nieznacznie) od pozostałych pomidorów. Pomidora tigerella również podlewamy jak i inne odmiany w taki sposób aby uniknąć zamoczenia liści. Roślina będzie bardziej odporna na zarazy związane z chorobami grzybowymi.

Przypominamy, że pomidory są bogatym źródłem witamin i warto je konsumować w dużych ilościach, w szczególności w sezonie z własnych działek.