Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pomidor wysoki Black cherry

Pomidor Black Cherry jest rośliną wysoką o ciągłym typie wzrostu. Nadaje się zarówno do uprawy w gruncie jak i pod osłonami. Ze względu na dużą wysokość tego pomidora uprawy w gruncie należy prowadzić przy palikach. Przy odpowiednim prowadzeniu rośliny odmiana również nadaje się na balkony.

Owoce są kuliste, słodkie i bardzo smaczne. Barwa owoców nie jest jednolita. Można ją określić jako purpurowo - brązową z domieszką ciemnej zieleni. Pomidor black cherry owocuje bardzo obficie. Tworzy grona, które czasem przekraczają 10 sztuk. Pomidorki Black cherry dojrzewają stopniowo.

Zastosowanie pomidora black cherry może być przeróżne. Oprócz sałatek, dodatku do kanapek i innych dań może również dekorować potrawy. Smakuje również wyśmienicie zerwany prosto z krzaka.

Jak większość pomidorów owoce obfitują w wiele ważnych witamin. Również jak pozostałe pomidory należy starać się podlewać roślinę przy korzeniu a nie po liściach. Unikniemy wtedy chorób grzybowych atakujących pomidory. Dystrybutorem nasion jest W. Legutko.